Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Τα γρηγορότερα γκολ στο Καραϊσκάκης

Λαμπρόπουλος πανηγυρική

2013-2014: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 5-1

Το γρηγορότερο γκολ, λοιπόν, είναι αυτό απέναντι στην ομάδα της Κρήτης. Ο Ανδρέας Λαμπρόπουλος μόλις στο 11ο δευτερόλεπτο με σουτ νίκησε τον Ρομπέρτο. Η συνέχεια βέβαια ήταν... εφιαλτική για τους φιλοξενούμενους.

2012-2013: Ολυμπιακός - Ατρόμητος 2-3

Το δεύτερο πιο γρήγορο γκολ είναι αυτό που μπήκε με αντίπαλο τον Ατρόμητο, όπου ο Μπρίτο σκόραρε μόλις στο 45ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης!

2006-2007: Ολυμπιακός - Ξάνθη 2-1

Πάμε επτά χρόνια πίσω με τον Γιώργο Μπάρκογλου να παγώνει το Καραϊσκάκης μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 7 γκολ.

2004-2005: Ολυμπιακός - Άρης 2-1

Πρώτη σεζόν στο γήπεδο Καραϊσκάκης και ο Αγαπητός Αμπελάς έδειξε την αγάπη του μόλις στο 5ο λεπτό με σουτ.  Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 5 γκολ.

2007-2008: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 6-2, ΟΣΦΠ- ΠΑΟ 1-1

Δυο γκολ εκείνη τη σεζόν, όμως το πρώτο είναι το αμέσως πιο γρήγορο. Ο Σφακιανάκης σκόαρρε μόλις στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης! Στον εντός έδρας ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ο Ν' Ντόι σκόραρε στο 15'. Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 9 γκολ.

2011-2012:  Ολυμπιακός - Ξάνθη 2-1 - ΟΣΦΠ- ΠΑΟ 1-1, Ολυμπιακός - Αστέρας 7-2

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε γκολ πριν το 20' σε τρία διαφορετικά παιχνίδια! Ξεκινάμε με το Ολυμπιακός - Αστέρας, όπου Ναβάρο και Μάρτινς σκόραραν στο 13' και 17', βάζοντας με 2-0 μπροστά στο σκορ τους Αρκάδες. Στη συνέχεια βέβαια δέχθηκαν επτά γκολ!
Στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής ο Μαρσελίνιο άγχωσε το Καραϊσκάκης στο 14ο λεπτό, ενώ ο Ζέκα σκόραρε στο 17' στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 9 γκολ

2005-2006: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-2

Πάλι ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με τον Γκονσάλες να σκοράρει από την άσπρη βούλα στο 20ο λεπτό.  Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 8 γκολ.

2009-2010: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκης με τον Εντίνιο να είναι ο χρυσός σκόρερ στο 20ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός εκείνη τη σεζόν δέχθηκε συνολικά 10 γκολ εντός, η χειρότερη επίδοση.

2012-2013: Ολυμπιακός - Πανιώνιος 2-1

Τελευταία αγωνιστική της περσινής σεζόν με τον Πανιώνιο να ισοφαρίζει τον Ολυμπιακό στο 20ο λεπτό με τον Ανδρέα Σάμαρη. Τελικά ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-1 χάρη στο γκολ του Αβραάμ Παπαδόπουλου.